III NIEDZIELA WIELKANOCNA
19 KWIETNIA 2026 ROKU
- W dzisiejszą niedzielę, w Kościele Polskim rozpoczynamy Tydzień Biblijny, w tym roku przeżywany pod hasłem: „Powołani do Wspólnoty — Komunii z Bogiem i Bliźnimi w Kościele”. Zachęcamy do intensywniejszej lektury Pisma Świętego a po Mszach św. możemy przy wyjściu z kościoła pobrać sigle z Biblii, które będą podpowiedzią na naszą codzienność.
- Dzisiaj o godz. 1600 Msza św. za Ojczyznę, Ojca Świętego Leona i Rodzinę Radia Maryja.
- W środę – 22 dnia miesiąca, tradycyjnie o godz. 1800 Msza św. w intencjach polecanych Panu Bogu przez przyczynę św. Rity – Patronki spraw trudnych i beznadziejnych. Po Eucharystii – Nabożeństwo do św. Rity.
- W czwartek – 23 kwietnia – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – Głównego Patrona Polski.
- Zapisanych na majową Pielgrzymkę do Fatimy i innych Sanktuariów europejskich, zapraszamy na przygotowujące spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 1845 w Domu Katechetycznym.
- W piątek o godz. 1800 zbiorowa Msza św. wypominkowa za zmarłych.
- W przyszłą niedzielę o godz. 1600 Msza św. w intencji Akcji katolickiej.
- Za tydzień gościć będziemy w naszej Parafii Członków Organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie, którzy przeprowadzają kampanię „S. O. S. dla Ziemi Świętej”. Modlić będzie się z nami i wygłosi homilie ksiądz z Afryki. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli nabyć ręcznie wykonane wyroby z drewna oliwnego z Betlejem a dochód ze sprzedaży zostanie w całości przekazany jako wsparcie dla potrzebujących rodzin mieszkających w Ziemi Świętej, które obecnie znajdują się w dramatycznej sytuacji. Z góry Bóg zapłać za wsparcie tego Dzieła!
- W minionym tygodniu do wieczności odeszli:
- śp. † Zenon Ratajczak, lat 90 z ul. Reymonta;
- śp. † Zenon Smektała, lat 66 z ul. Wrocławskiej.
Wieczny odpoczynek…


